پنجشنبه 01 فروردین 1398
همگرایی مجریان و بازرسان برای برگزاری انتخابات باشکوه(تصاویر) (کدخبر: 490)
همگرایی مجریان و بازرسان برای برگزاری انتخابات باشکوه(تصاویر)
به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در سومین نشست اعضای هیات بازرسی انتخابات استان بوشهر که به صورت ویدئو کنفرانس با وزارت کشور برگزار می شد با اشاره به اهمیت کار بازرسان در انتخابات اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران مسوول حسن برگزاری انتخابات و اجرای آن هستند و قانونگذار در کنار ایشان مجموعه ای پیش بینی کرده که بازرسان هستند.
وی با بیان اینکه بازرسان کاری حساس و مهم در اجرای انتخابات دارند خاطرنشان کرد: در امر انتخابات هر جا احساس کنیم فردی در مسیر قانونی درست عمل نکرده، تصمیمات لازم برای برخورد با وی را خواهیم گرفت.
گراوند با بیان اینکه کار هیات بازرسی کمک به انجام درست اجرای انتخابات است، گفت: همه اعضای بازرسی و مجریان انتخابات باید در برگزاری سالم انتخابات بکوشند و در فردای قیامت باید پاسخگوی مسوولیت کار خود در امر انتخابات باشیم.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تاکید کرد: انتخابات چه شوراهای شهر و روستا و چه ریاست جمهوری حق الناس است و ما باید از حقی که مردم به ما می سپارند پاسداری کنیم و کوچکترین غفلت و بی توجهی در این کار در پیشگاه خداوند محفوظ است.
وی با بیان اینکه بازرسان در کنار مجریان و ناظران انتخابات کار نظارتی را انجام می دهند، گفت: باید نسبت به انتخابات حساس باشیم، اگر از امر انتخابات غفلت کنیم بعد از آن نمی توانیم پاسخگو باشیم لذا ضرورت دارد به تمام روند انتخابات نظارت کرده و حساسیت داشته باشیم.
گراوند بر ضرورت آشنایی با قوانین و مقررات انتخابات توسط اعضای هیات بازرسی تاکید کرد و یادآور شد: چشم پوشی نکردن از موارد جزیی در امر انتخابات باید سرلوحه کار باشد، «رودربایستی» از آفت های اجرای انتخابات است و نباید مجریان انتخابات دچار این آفت شوند.
معاون استاندار بوشهر بیان داشت: همگرایی فرمانداران، بخشداران باید هیات های بازرسی از ضروریات برگزاری انتخابات باشکوه خواهد بود.
مدیرکل دفتر حقوقی و بازرسی استانداری بوشهر هم در این نشست بر اهمیت جایگاه بازرسان در انتخابات پیش رو تاکید کرد.
عباس قلی پور خاطرنشان کرد: با رویکرد پیشگیرانه و با کمک هیات های بازرسی انتخابات باشکوهی را شاهد خواهیم بود.
در این نشست شجاعان رئیس کمیته فناوری ستاد انتخابات کشور از طریق ویدئو کنفرانس فرایند مختلف برگزاری انتخابات الکترونیک را تشریح کرد.

   1396/2/12 16:15        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )