پنجشنبه 01 فروردین 1398
برای ایجاد اشتیاق و انگیزه کتابخوانی گام های اساسی برداشته شود(تصویر) (کدخبر: 550)
برای ایجاد اشتیاق و انگیزه کتابخوانی گام های اساسی برداشته شود(تصویر)
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به توسعه فرهنگ مطالعه گفت: باید با نگاه علمی برای ایجاد اشتیاق و انگیزه کتابخوانی گام های اساسی برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ماه محرم اظهار داشت: اساس توسعه و پیشرفت هر جامعه بر پایه مطالعه و کتابخوانی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: در این راستا باید در امر ترویج مطالعه و کتابخوانی برنامه ریزی و پژوهش لازم صورت گیرد.

وی عنوان کرد: باید با نگاه علمی در جهت ایجاد اشتیاق و انگیزه کتابخوانی گام های اساسی برداشته شود.

گراوند بیان کرد: استان بوشهر از جمله استانهای جوان کشور محسوب می شود و باید برای توسعه و پیشبرد استان انگیزه کتابخوانی و فرهنگ مطالعه را به خوبی ترویج کرد.

معاون استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: تاریخ استان بوشهر در حوزه تعلیم و تربیت بسیار درخشان است و باید این روحیه دانش پژوهی و مطالعه را در استان با برنامه ریزی مناسب احیا نمود و نسل جوان را نسبت به کتابخوانی و مطالعه ترغیب کرد.

گراوند گفت: همچنین شهرداری ها باید بودجه فرهنگی در ردیف اعتبارات خود مد نظر قرار هند و سهمیه کمک به نهاد کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی نیز مشخص کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تاکید کرد: ما اگر می خواهیم در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی موفق عمل کنیم، باید به امر کتاب و کتابخوانی توجه ویژه داشته باشیم چرا که نقش مهمی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی ایفا خواهد کرد.

وی یادآور شد: رسانه ها نیز در راستای ترویج مطالعه و کتابخوانی باید رسالت خود را به خوبی انجام دهند.
   1396/7/3 12:19        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )