پنجشنبه 01 فروردین 1398
مشارکت خیران و کارآفرینان برای اشتغال بهبود یافتگان در عرصه مواد مخدر (کدخبر: 556)
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر بر مشارکت خیران و کارآفرینان برای اشتغال بهبود یافتگان مواد مخدر  تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، حیدر ساجدی در کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر، اظهار داشت: مصرف مواد  اعتیاد آور یکی از مهمترین مشکلات امروزه به شمار می رود به طوری که سازمان ملل، مواد مخدر و داروهای روان گردان شیمیایی را در کنار سه بحران دیگر دنیا اعم از هسته ای، رشد جمعیت و آلودگی محیط زیست قرار داده است.

وی افزود: کشور ایران به لحاظ جغرافیایی در کنار بزرگترین منبع تولید مواد مخدر قرار دارد و واقع شدن در  مسیر اصلی قاچاق مواد مخدر و همچنین برخورداری از جمعیت جوان و پویا جامعه ما را در برابر صدمات مرتبط با مواد مخدر بیشتر کرده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر  با تاکید بر امر پیشگیری و آموزش، تصریح کرد: برای مقابله با هر آسیب اجتماعی ابتدا باید ابعاد آن آسیب را بشناسیم و جامعه زمانی همکاری کافی با دولت خواهد داشت که به آگاهی لازم رسیده باشد.

وی در خصوص اهمیت آموزش در این زمینه، خاطر نشان کرد: وقتی قشر جوان کشور در معرض آموزش های لازم علمی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی قرار گیرد و به اهمیت سالم سازی جامعه از آسیب هایی مانند اعتیاد واقف باشند، مشارکت عمومی برای مبارزه با آسیب های اجتماعی بالا خواهد رفت و افراد جامعه بطور خود جوش در برنامه ریزی های کلان اجتماعی برای سالم سازی جامعه حرکت خواهند کرد.                                                                                       

ساجدی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در این زمینه خاطر نشان کرد: آگاهی بخشی به دانش آموزان در حوزه مواد اعتیادآور از طریق کتب درسی در قالب برنامه ریزی مدون، اجرای برنامه مهارت های زندگی در مدارس، تغییر نگرش در دانش آموزان و والدین برای توانمند سازی آنان در جهت مبارزه پیشگیرانه و تقویت مراکز مشاوره از مهمترین راهکار ها در این زمینه است.                                                                          

وی گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم رویکرد اجتماعی در امر مبارزه با مواد مخدر با هدف مشارکت آحاد مردم جامعه تقویت شده و رشد 96 درصدی شکل گیری سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر در چهارساله اخیر مبین این واقعیت است.                                     

وی عنوان کرد: با افتتاح مرکز ترک اعتیاد لازم است در کنار بهبودی افراد، موضوع آموزش و توانمند سازی توسط بخش های خصوصی همکار با نظارت دستگاه های متولی انجام پذیرد و خیرین و کارآفرینان جهت اشتغال بهبودیافتگان دعوت بعمل آید تا با اشتغال بهبود یافتگان شاهد پاک ماندن این افراد از آلودگی اعتیاد و درگیری مجدد افراد از به این بیماری شویم.
   1396/8/22 09:18        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )