پنجشنبه 01 فروردین 1398
معاون سیاسی استاندار بوشهر تاکید کرد
لزوم ثبت به موقع وقایع حیاتی در استان بوشهر (کدخبر: 572)
لزوم ثبت به موقع وقایع حیاتی در استان بوشهر معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم ثبت به موقع وقایع حیاتی گفت: وقایع چهارگانه حیاتی اعم از ولادت، فوت، ازدواج و طلاق باید در کمترین زمان ممکن ثبت شود و امیدوار هستم به سمتی برویم که ثبت وقایع حیاتی به 100 درصد برسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، مجید خورشیدی در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان بوشهر با تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) و دهه کرامت اظهار داشت: در دهه کرامت، اخلاق کریمانه داشته باشیم و به فقرا و مستمندان و نیازمندان کمک کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه احصای آمار دقیق موجبات پیشرفت در امور می‌شود ابراز داشت: بدون داشتن آماری دقیق و مستند نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد و برای برنامه‌ریزی در تمام امور نیازمند داشتن اطلاعات و آمار دقیق هستیم بویژه دسترسی به آمار جمعیتی و پراکندگی جمعیتی امری مهم است.

خورشیدی یادآور شد: اگر آمارها به موقع ثبت شود و در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد موجبات پیشرفت را فراهم می‌کند و انتظار داریم دستگاه‌های مسئول بویژه ثبت احوال نسبت به ثبت به موقع وقایع حیاتی اهتمام ورزند.

وی در ادامه خواستار اهتمام بیشتر ثبت احوال استان در صدور کارت ملی هوشمند شد و اضافه کرد: راه‌اندازی سرویس‌های سیار در ادارات و نهادها می‌تواند موجبات تسریع در صدور کارت ملی هوشمند شده که از ثبت احوال انتظار داریم تمهیدات لازم را بیندیشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر در ادامه با اشاره به مزایای کارت ملی هوشمند خواستار ارتباط آنلاین دستگاه‌های ذیربط با سامانه یکپارچه شد و افزود: دستگاه‌های ذیربط بویژه بانک‌ها که ارتباط آنلاین دارند نباید از مراجعه‌کنندگان کارت ملی را طلب کنند و انتظار است از طریق سیستم هوشمند و سامانه یکپارچه نسبت به شناسایی مراجعه‌کنندگان اقدام کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: جمعیت استان بوشهر مطابق سرشمارس سال 95 یک میلیون و 163 هزار و 400 نفر است و نسبت جمعیت به مساحت استان نیز 51.36 در هر کیلومتر مربع است.

کیومرث صالحی‌نیا افزود: با توجه به ولادت و فوت که در سال 96 به وقوع پیوسته پیش‌بینی می‌کنیم جمعیت استان در ابتدای سال 97 با احتساب اتباع خارجی ساکن در استان یک میلیون و 179 هزار و 280 نفر باشد.

وی یادآور شد: اکنون در 21 اداره و نمایندگی، 21 دفتر پیشخوان شهری، 10 دفتر پستی و 7 ایستگاه سیار خدمات لازم برای مردم استان در حوزه ثبت وقایع و تعویض کارت ملی و شناسنامه و سایر خدمات هویتی انجام می‌شود.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر گفت: ثبت به موقع ولادت و فوت و ازدواج و طلاق امری مهم است که موجب برنامه‌ریزی دقیق‌تر مسئولان می‌شود.

صالحی‌نیا به مهم‌ترین عوامل ثبت خارج از مهلت قانونی اشاره کرد و ابراز داشت: عدم صدور گواهی ولادت در بیمارستان، عدم اعلام به موقع واقعه ولادت در بیمارستان و عدم اعلام به موقع ولادت در خانه‌های بهداشت از مهم‌ترین عوامل در ثبت خارج از مهلت قانونی ولادت در استان است.

وی همچنین به مهم‌ترین عوامل ثبت خارج از مهلت وقایع فوت نیز اشاره کرد و گفت: عدم همکاری دهیاری‌ها در اعلام به موقع و عدم همکاری خانه‌های بهداشت در اعلام به موقع وفات از جمله این عوامل است.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر، بیماری‌های قلبی و حوادث غیر عمد را مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در استان برشمرد و افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی، حوادث غیر عمد، سرطان و بیماری‌های دستگاه تنفسی چهار عامل مهم مرگ و میر در استان به شمار می‌روند.

صالحی‌نیا همچنین گفت: 40 درصد از وفات‌های ثبت شده در استان به افراد 75 سال به بالا تعلق دارد.

وی یادآور شد: در سال 96 تعداد 21 هزار و 761 نفر در استان متولد شدند و 4 هزار و 345 نفر نیز در استان فوت کردند و بر این اساس بیش از 17 هزار نفر به جمعیت استان اضافه شده است.

انتهای پیام/
 

n87202_Sabt-Ettelat-Vaqayae-Hayati-1397-3-9-1.jpg

z558580_Sabt-Ettelat-Vaqayae-Hayati-1397-3-9-2.jpg

i176098_Sabt-Ettelat-Vaqayae-Hayati-1397-3-9-3.jpg
   1397/3/12 13:13        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )