پنجشنبه 01 فروردین 1398
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهرتاکید کرد
ضرورت اختصاص بخشی از اعتبارات دستگاه های حمایتی به ورزش جانبازان و معلولان (کدخبر: 583)
ضرورت اختصاص بخشی از اعتبارات دستگاه های حمایتی به ورزش جانبازان و معلولان معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استاندار بوشهر گفت: با اختصاص بخشی از اعتبارات دستگاه های حمایتی در سطح کشوری و استانی، ثمره کارها در عرصه ورزش جانبازان و معلولان نمایان تر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر،

مجید خورشیدی در نشست با رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان اظهار داشت: فراهم کردن زمینه ورزش برای جانبازان و معلولان آن هم در سطح قهرمانی در حقیقت بخشی از پروسه درمان و بازتوانی جانبازان است که اکنون شاهد کارهای خوبی در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه فدراسیون ورزش جانبازان ومعلولان جز مدال آورترین فدراسیونهاست، افزود: جوامع به برخی گروه ها که میتوانند در معرض آسیب باشند با نوعی نگاه تبعیض مثبت رو به رو هستند و کشور ما هم باید با نگاه تبعیض مثبت به جانبازان و معلولان نگاه کند و در این راستا می طلبد از نظر سخت افزاری و نرم افزاری و اعتبارات، نگاه ویژه‌ای به هیات های جانبازان و معلولان شود.

معاون استاندار بوشهر تاکید کرد: هر قدر زمینه برای حضور جانبازان و معلولان در عرصه ورزش فراهم کنیم، ایشان کمتر سراغ مسائل مربوط به درمان می رود.

خورشیدی خطاب به رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان یادآور شد: با اختصاص بخشی از اعتبارات دستگاه های حمایتی در سطح کشوری و استانی، ثمره کارها در عرصه ورزش جانبازان و معلولان نمایان تر می شود.

وی با بیان اینکه عملکرد ورزش استان در عرصه جانبازان و معلولان مثبت بوده است، گفت: مدال و عناوین کسب شده توسط جانبازان و معلولان بوشهری بیش از نسبت جمعیتی استان است و این نشان از ظرفیت های استان بوشهر در ورزش جانبازان و معلولان است.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: جانبازان و معلولان نیازمند تحرک ورزشی، بازتوانی و... بیش از سایر اقشار دارند لذا همه دستگاههای مسئولان در این زمینه باید به کمک هیات ورزشهای جانبازان و معلولان بیایند.

رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان نیز
با اشاره به ظرفیت جانبازان و معلولان در عرصه ورزش های مختلف اظهار داشت: برنامه جدید فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان این است که جانبازان مدافع حرم را با هدف حضور در رقابت های ورزشی، شناسایی کنیم، در این رابطه افراد شناسایی شده به استانها معرفی شده و استعدادیابی روی ایشان انجام خواهد شد.

حمید صمیمی با اشاره به فعالیت 22 رشته ورزشی در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان خاطرنشان کرد:  این ورزشکاران شامل بانوان و آقایان هستند و هر ساله هم شاهد هستیم این عزیزان در رقابت های آسیایی و جهانی صاحب مدال می شوند.

رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان با تاکید بر حمایت دستگاه های اجرایی مرتبط با فعالیت جانبازان و معلولان گفت: دستگاه های اجرایی همچون، بهزیستی، آموزش و پرورش و بنیاد شهید باید در زمینه ورزش جانبازان و معلولان همکاری بیشتری داشته باشند.

صمیمی یادآور شد: هم اکنون 35 هزار ورزشکار جانباز و معلول در سطح قهرمانی در حال فعالیت هستند و از این تعداد 5 هزار نفر در سطح بالای قهرمانی کار می کنند.

وی افزود: تلاش داریم از ورزش قهرمانی در این فدراسیون، موجی هم در بخش ورزش همگانی ایجاد کنیم تا جانبازان و معلولان هم در این عرصه حضور بیشتری داشته باشند.

رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان گفت: در این زمینه نیاز است امکانات ورزشی موجود برای جانبازان و معلولان در سطح استانها مناسب سازی شود لذا در استان بوشهر انتظار داریم منطقه پارس جنوبی که در زمینه ورزش هزینه های خوبی کرده، به ورزش جانبازان و معلولان هم توجه خاص داشته باشند.

انتهای پیام/

 

b82507_Didar-Raees-Fedrasion-Varzehshhayeh-Janbazan-1397-4-6-1.jpg

h590958_Didar-Raees-Fedrasion-Varzehshhayeh-Janbazan-1397-4-6-2.jpg

v83180_Didar-Raees-Fedrasion-Varzehshhayeh-Janbazan-1397-4-6-3.jpg

q80187_Didar-Raees-Fedrasion-Varzehshhayeh-Janbazan-1397-4-6-5.jpg

a83768_Didar-Raees-Fedrasion-Varzehshhayeh-Janbazan-1397-4-6-6.jpg
   1397/4/6 13:29        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )