پنجشنبه 01 فروردین 1398
ضرورت تعیین تکلیف وضعیت عمارت تاریخی ملک (کدخبر: 586)
ضرورت تعیین تکلیف وضعیت عمارت تاریخی ملک معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: با توجه به اهمیت موضوع عمارت تاریخی ملک ضرورت دارد دستگاه‌های متولی هر چه زودتر وضعیت ساماندهی این بنای تاریخی را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، خورشیدی در نشست بررسی وضعیت عمارت ملک با اشاره به سابقه تاریخی این عمارت اظهار داشت: این بنای تاریخی می‌تواند فرصتی برای حوزه گردشگری و جذب توریسم باشد اما سال‌ها است نسبت به این عمارت غفلت شده است.

وی، با تاکید بر اولویت قرار گرفتن طرح ساماندهی عمارت ملک در برنامه میراث فرهنگی افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر باید به صورت جدی برای ساماندهی بنا و تعیین تکلیف ساکنان آن اقدام کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر ارائه تمهیدات مقدماتی برای احیاء عمارت تاریخی ملک گفت: برای احیا  عمارت ملک علاوه بر میراث فرهنگی سایر دستگاه‌های متولی از جمله فرمانداری، شهرداری، کمیته امداد و سازمان‌های مردم نهاد برای ساماندهی این بنای تاریخی و ساکنان آن باید وارد عمل شوند.

خورشیدی، تاکید کرد: یکی از موضوعات مهم در مورد بنای تاریخی ملک، ساماندهی وضعیت ساکنان آن است که در شرایط نامساعد زندگی و از انشعابات آب و برق به صورت غیر مجاز استفاده می‌کنند که برای محیط پیرامونی عمارت مناسب نیست.

وی، از تهیه طرح مرمت و احیاء عمارت تاریخی ملک بوشهر خبرداد و تصریح کرد: طرح مرمت و احیاء عمارت تاریخی ملک بوشهر تهیه و تا سه ماه آینده به فرمانداری بوشهر ارسال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر  تاکید کرد: طرح تدوین شده باید بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرایی و  اقدامات و گزارش‌های ذیربط به این معاونت ارسال شود.

انتهای پیام/


   1397/4/11 08:45        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )