یکشنبه 26 خرداد 1398
لایحه جامع انتخابات نگاه ویژه‌ای به احزاب دارد (کدخبر: 709)
لایحه جامع انتخابات نگاه ویژه‌ای به احزاب دارد معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: لایحه جامع انتخابات نگاه ویژه‌ای به احزاب دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، مجید خورشیدی در آیین گشایش خانه احزاب و برگزاری انتخابات خانه احزاب استان بوشهر با حضور نمایندگان خانه احزاب ایران و دبیران احزاب و تشکل‌های سیاسی استان بوشهر اظهار داشت: در پیش نویس لایحه جامع انتخابات که کار زیادی روی آن صورت گرفته، جایگاه برجسته‌ای برای احزاب و خانه احزاب دیده شده است.

وی افزود: امیدواریم این لایحه هر چه زدوتر از دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود زیرا با تحقق مهم جایگاه احزاب و خانه آنها بیش از پیش شناخته می شود. 

معاون سیاسی استاندار بوشهر بیان کرد: با این جایگاه روز به روز کشور ضرورت کار حزبی را بیشتر احساس و در کنار این ضرورت باید شاهد کار عملی نیز باشیم. 

خورشیدی ادامه داد: در سال‌های قبل کمیسیون ماده 10 قانون احزاب که تصمیم گیر و تصمیم ساز در مورد احزاب بود بدون حضور نمایندگان احزاب تشکیل می شد.
 
وی افزود: در قانون کنونی احزاب در نخستین گام برای واقعی‌تر شدن جایگاه احزاب، حضور نمایندگان احزاب حتی در جایی که برای احزاب تصمیم گیری می‌شود به رسمیت شناخته شده است.
 
خورشیدی اظهار داشت: انتظار است در اصلاحیه‌های بعدی این قانون جایگاه ویژه‌تری برای احزاب دیده شود. 

وی عنوان کرد: دولت تدبیر و امید از ابتدای کار خود به ضرورت استقرار و توانمندسازی احزاب و اینکه مشارکت سیاسی بدون استقرار نهاد حزبی نمی‌تواند حضور و وجود داشته باشد اعتقاد کامل داشته است. 

خورشیدی ادامه داد: در این چند سال استقرار دولت، تلاش‌های زیادی در این زمینه صرف شد زیرا با از بین رفتن خانه احزاب ایران، احیا مجدد آن زحمت‌های زیادی را می‌طلبید. 

  معاون سیاسی استاندار بوشهر گفت: چنانچه تلاش‌های وزیر کشور و قائم مقام وی نبود امروز کشور فاقد خانه احزاب بود. 

خورشیدی یادآور شد: همدلی و اصل مشترک برای توسعه کشور همه سلایق و جریان‌های موجود است که با مشق دموکراسی خود نشان دادند که می‌توان با همه تفاوت‌ها بر انسجام ملی تاکید کرد. 

وی اضافه کرد:  اکنون تبلور نمونه انسجام ملی کشور را می‌توان به‌خوبی در خانه احزاب مشاهده کرد. 

خورشیدی عنوان کرد: خانه احزاب بلندگوی هیچ حزب و سلیقه سیاسی در هیچ جای کشور نیست. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر افزود: در قانون احزاب سه نوع تشکل احزاب، انجمن‌های صنفی و انجمن اقلیت‌های دینی به رسمیت شناخته شده است. 

وی گفت: خانه احزاب در میان انجمن‌های صنفی شناسایی شده و در این کانال مجوز فعالیت می‌گیرد.

خورشیدی اضافه کرد: مقرر شده خانه احزاب نهاد صنفی توانمندسازی احزاب در کشور باشد و اگر بپذیریم که نهاد صنفی است در آن صورت بسیاری از دغدغه‌های ادامه روند این خانه حل می‌شود.

 انتهای پیام/
   1397/10/20 07:46        

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )